innerbanner

راهنمای تولید فایل الکترونیکی مالیات بر درآمد حقوق

ابتدا با ورود به سامانه مالیات بر درآمد حقوق اطلاعات پرداخت کنندگان و دریافت کنندگان حقوق بگیر و میزان و مبلغ حقوق و مزایای پرداختی و مالیات بر آن به طریق فایل الکترونیکی و یا به صورت آنالین از مؤدی مالیاتی مربوطه دریافت شده و در پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی ذخیره میگردد.

در ابتدا باید بگوییم که سازمان امور مالیاتی کشور برای آگاهی از اطلاعات مالیات بر درآمد حقوق و همینطور رضایت خاطر مؤدیان مالیاتی و کاهش هزینه ها و صرفه جویی در وقت، سامانه اینترنتی مالیات بر
درآمد حقوق را طراحی و پیاده سازی و اجرایی نموده است.

در این سامانه مالیات بر درآمد حقوق اطلاعات پرداخت کنندگان و دریافت کنندگان حقوق بگیر و میزان و مبلغ حقوق و مزایای پرداختی و مالیات بر آن به طریق فایل الکترونیکی و یا به صورت آنالین از مؤدی مالیاتی مربوطه دریافت شده و در پایگاه اطلاعاتی سازمان امور مالیاتی ذخیره میگردد. به همین منظور مؤدیان مالیاتی میتواند با ورود اطلاعات در نرمافزاری که توسط سازمان امور مالیاتی ارائه میشود و یا با استفاده از سیستمهای نرم افزاری موجود خود، فایل الکترونیکی با قالب مورد نظر سازمان را تولید و از طریق سامانه اینترنتی مالیات بردرآمد حقوق http://salary.tax.gov.ir ارسال نمایند. در این دفترچه، ساختار و قالب فایل اطلاعاتی مورد نظر سازمان امور مالیاتی به طور کامل توضیح داده شده است.

 

اطلاعات مالیات بر درآمد حقوقاطلاعات حقوق بگیر : این فایل باید فقط یکبارارسال گردد.در صورتیکه در سیستم ، اطلاعات حقوق بگیران موجود باشد نیازی به ارسال این فایل نیست و فقط برای کارمندان جدید و یا تغییر اطلاعات کارمندان فعلی می توانید از آن استفاده نمایید.

 

راهنمای تولید فایل الکترونیکی مالیات بر درآمد حقوق

 

جدول اقلام حقوق و دستمزد : تعداد ماههای کارکرد واقعی از ابتدای سال جاری: تعداد ماههایی که فرد از ابتدای سال جاری تا ماهی که این لیست حقوق متعلق به آن میباشد مشغول به کار بوده است. برای مثال در صورتی که شخصی از فروردین ماه سال جاری مشغول به کار باشد و فهرست حقوق برای مردادماه ارسال میشود ماه کارکرد شخص 5 میباشد. اما درصورتیکه حقوق بگیر از تیر ماه مشغول به کار شده باشد و فهرست حقوق برای مردادماه ارسال میشود ماه کارکرد شخص 7 میباشد.

 

 

راهنمای-تولید-فایل-الکترونیکی-مالیات-بر-درآمد-حقوق

 

برای دریافت و دانلود فایل راهنمای کامل آموزش تولید فایل الکترونیکی مالیات بر درآمد حقوق بر لینک زیر کلیک نموده و فایل Pdf آموزش مالیات بر حقوق را دانلود نمایید.

برای دریافت راهنمای تولید فایل الکترونیکی مالیات بر درآمد حقوق اینجا کلیک کنید


1397/03/09
این مطلب را به اشتراک بگذارید: