innerbanner

24 ساعته شدن خدمات گمرکی

مدیر کل دفتر صادرات گمرک از خدمات ۲۴ ساعته این سازمان به صادرکنندگان خبر داد و تاکید کرد:صادرکنندگان می‌توانند به صورت ۲۴ ساعته کالای خود را به گمرک اظهار کنند.

 

علی اکبر شامانی در سخنانی با اشاره به ظرفیت بالای صادرات خدمات فنی و مهندسی در کشور، از جایگاه ایران در صادرات اینگونه خدمات در بین کشورهای همسایه به ویژه کشورهای حاشیه خلیج فارس خبر داد.

وی به تشریح  سیستمی شدن فرآیند های گمرکی در جهت تسهیل تجارت پرداخت و به ارائه خدمات ۲۴ ساعته به صورت الکترونیکی و همچنین ارتباط الکترونیکی گمرکات با سازمان ها و ادارات صادر کننده مجوز به صورت سیستمی اشاره کرد.

مدیر کل دفتر صادرات گمرک همچنین از اقدامات دفتر صادرات گمرک ایران در جهت تفویض اختیار صدور مجوزهای ورود موقت جهت واحد های تولیدی و خروج موقت تجهیزات از قبیل تجهیزات فنی و مهندسی و تمدید مدت یک ساله (دو مهلت شش ماهه) به ۳۱ مرکز استان و همچنین تسهیل در روند استرداد حقوق ورودی مواد اولیه که در صادرات مورد استفاده قرار می گیرند خبر داد و با ابراز رضایت از حوزه صادرات گمرکات استان فارس از آمادگی جهت هرگونه همکاری در راستای تسهیل در امر صادرات به خصوص در حوزه صادرات خدمات فنی و مهندسی خبر داد.

 

 


1397/10/10
این مطلب را به اشتراک بگذارید: